Dažniausiai išgirdę apie Niujorką, žmonės turi mintyse Manhataną. Jie beveik neklysta. Tai yra centrinis ir tankiausiai apgyvendintas Niujorko rajonas, tapatinamas su pačiu miestu. Visos betoninės dangoraižių džiunglės, televizijos studijos, centrinis parkas, verslo ir finansų centrai, žymiausi pastatai yra įsikūrę Manhatane. Tačiau Miestą sudaro dar keturi pagrindiniai rajonai: Bruklinas, Kvinsas, hip-hop kultūros „gimtieji namai“ Bronksas bei Steiteno sala. Kai kurie gyventojai teigia, jog visi rajonai turi tik jiem būdingų, iš kitų rajonų išsiskiriančių požymių, savitų pramogų ir atrakcijų, todėl kiekvienas jų galėtų būti atskiru miestu. Taigi, mes pabandysime praplėsti jūsų žinias ir papasakosime faktų, kurių tikriausiai nesate girdėję apie šį nuostabų miestą.
1789 metais Niujorkas tapo pirmąja Jungtinių Amerikos Valstijų sostine. Tiesa, tai truko vos, metus laiko, kol 1790 metais sostine buvo paskelbta Filadelfija. Po 10 metų sostinės vardą perėmė ir iki šiol ja yra Vašingotonas.
Mieste stūkso 150 metrų aukščio dangoraižis be langų, vadinamas „AT&T Long Lines Building“.
Niujorko gyventojai per metus sukandžioja 10 kartų daugiau žmonių nei rykliai.
Tam, kad žiemą neužšaltų Niujorko geležinkelio bėgiai – jie yra padegami.
Prekyba dešrainiais centriniame parke gali kainuoti net 300 tūkst. JAV dolerių už vieną prekystalį.
Niujorke nėra nei vieno „Wallmart“ prekybos centro. Tai įdomu, kadangi „Wallmart“ tinklas yra didžiausias JAV mažmeninės prekybos tinklas pasaulyje bei pirmas pasaulyje pagal gaunamas pajamas. Pasaulyje yra daugiau nei 11500 šio tinklo parduotuvių, tačiau Niujorke – nė vieno.
Manhatano vardas kilo iš indėnų (Lenampių) kalbos žodžio, reiškiančio „daugelio kalvų sala“. Šiuo metu didžioji dalis kalvų yra išlygintos dėl urbanizacijos procesų. Jų vietoje stūkso pastatai.
Niujorkas yra antras miestas pasaulyje pagal lenkų populiaciją po Lenkijos sostinės Varšuvos.
Beveik pusė Niujorko gyventojų namuose kalba ne anglų kalba.
Niujorke gyvena daugiau kiniečių nei bet kuriame kitame ne Azijoje esančiame mieste ir daugiau žydų nei bet kuriame kitame mieste, esančiame ne Izraelyje.
Vienas iš trisdešimt dviejų amerikiečių gyvena Niujorke.
Niujorkiečiai išgeria 7 kartus daugiau kavos nei likę JAV gyventojai.
Vienas iš dvidešimt vieno niujorkiečio yra milijonierius.
Niujorko vandens tiekimo sistemoje gyvena nematomi, bet nepavojingi vėžiagyviai, vadinami kopepodais.
Mieste kiekvieną žiemą iškrenta apie 15 kartų daugiau sniego nei Šiaurės ašigalyje.
Vokiečių fiziko, genijaus Alberto Einšteino akys yra saugomos seife, kažkur Niurjoke.
„Empire State Building“ dangoraižis turi tik jam vienam priskirtą pašto kodą.
Niujorkas yra didžiausią kalbų įvairovę aprėpiantis miestas pasaulyje. Skirtingi Niujorko gyventojai kalba daugiau nei 800 skirtingų kalbų.
Tikimės, kad šie faktai buvo naudingi ir sužinojote šiek tiek naujo. Galbūt dabar išgirdus apie Niujorką prisiminsite ne tik dangoraižius, daugybę šviesų ir kino filmų fragmentus, bet kils ir kitokios asocijacijos su šiuo miestu.
Komentarai
Rašyti komentarą